Širvintų r. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla
Laisvės dienos minėjimas Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinėje mokykloje

            Sausio 13-ąją dieną mokykloje vyko pilietinė akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija‘‘. 8.00 valandą mokyklos languose buvo uždegtos žvakutės, kurios simbolizuoja šviesą, gyvybę , vienybę, žuvusiųjų atminimą. Pirmo aukšto fojė buvo eksponuojami mokinių piešiniai ,, Ką man reiškia Sausio 13-oji?‘‘, paruoštas stendas žuvusiems atminti. Renginį pradėjo istorijos mokytoja Aldona Četrauskienė. Ji papasakojo apie tuos žiaurius Sausio 13 -osios įvykius. Visiems susirinkusiems 9 klasės mergaitės prisegė prie krūtinės gėlės Neužmirštuolės žiedą, kuris simbolizuoja pagarbą žuvusiems. 8 klasės mokinė Justė Rutkauskaitė ir 10 klasės mokinė Justina Rakauskaitė deklamavo eiles apie Lietuvą, Laisvę, Tėvynę. 9 klasės mokinės Akvilė Maleckaitė ir Kotryna Kaminskaitė su gitara atliko dainą ,, Tėvynei‘‘- žodžiai J. Marcinkevičiaus ir dainą ,, Oi neverk, Motušėle‘‘, visi susirinkusieji irgi dainavo.
            Buvo padėkota mokyklos mokiniams, kurie dalyvavo XXIV pagarbos bėgime ,,Gyvybės ir mirties keliu‘‘. Jie papasakojo savo įspūdžius. Renginio metu kalbėjo mokyklos direktorius Pranas Kamienas, mokytojas Remigijus Bonikatas. Po renginio vyko pilietiškumo pamoka 1-4 klasių mokiniams. Ją vedė istorijos mokytoja Aldona Četrauskienė. Vyresnėse klasėse mokiniai su mokytojais dar kartą kalbėjo apie sausio įvykius, apie Laisvės ir Nepriklausomybės siekius.

Istorijos mokytojaTradicinis XXIV tarptautinis pagarbos bėgimas
„Gyvybes ir mirties keliu“

            Sausio 10 dieną, šeštadienį, Vilniaus gatvėse prasidėjo XXIV tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybes ir mirties keliu“, skirtas pagerbti 1991 metais sausio 13 dieną žuvusių Lietuvos laisvės gynėjų atminimą. Prieš dvidešimt keturis metus sausio 16 dieną atsisveikinant su Sausio 13-osios aukomis Katedros aikštėje poetas Justinas Marcinkevičius kalbėjo: „Nedidelė Lietuva šiomis dienomis vėl tapo didelė. Ją iškėlė ir išaukštino žuvusiųjų didvyriškumas, dvasios tvirtybė, laisvės meilė. O Lietuva iškelia ir išaukština savo gynėjus, dar sykį patvirtindama, kad nemirtingumą ir amžiną šlovę suteikia tiktai Tėvynė.“
            Štai jau dvidešimt ketvirtą kartą pagerbiame žmones, žuvusius 1991 metų sausio 13-osios naktį, mirusius nuo sužalojimų okupacinės sovietų kariuomenės daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Ir niekur kitur pasaulyje nėra tokio unikalaus didvyrių pagerbimo būdo kaip Lietuvoje. Bėgimo mėgėjų asociacija 1992 metais pirmą kartą sukvietė visų Lietuvos regionų atstovus į Vilnių, kad jie, bėgdami „Gyvybės ir mirties keliu“, kiekvienas savo širdyje prisimintų žuvusius.
            Visi dalyviai nuo 10 valandos registravosi aikštelėje prie Antakalnio kapų, Karių kapų gatvėje. 12 valandą buvo duotas bėgimo startas ir, sėkmingai įveikę 9 kilometrų atstumą, bėgikai finišavo Sausio 13-osios gatvėje, prie Televizijos bokšto. Visi dalyviai, atbėgę į finišą, gavo keramikinius atminimo medalius, galėjo atsigaivinti karšta arbata su bandele. Bėgime dalyvavo dvylika Bagaslaviškio Igno Šeiniaus mokinių (mokytojai Remigijus Bonikatas ir Rasa Stankevičienė), trylika Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos jaunųjų gaisrininkų, keturi Širvintų šaulių 10-osios kuopos šauliai. Jau kelintus metus visą trasą kartu su mokiniais įveikia ir „Atžalyno“ mokytojai Nerijus Pakalnis ir Tomas Labanauskas. Sutikite, jog tai anaiptol ne paprastas bėgimas, tai pagarbos žuvusiems už Lietuvos laisvę išraiškos forma. Tai - patriotiškumo pamoka, kurioje jaunas žmogus auklėjamas ne gražiais žodžiais, o jausmais ir patirtimi. Nuoširdus ačiū Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos vadovams, kad jie supranta tokių netradicinių pamokų reikšmę ir tokiam kilniam tikslui leidžia pasinaudoti mokykliniais autobusiukais.
            Prieš bėgimą Antakalnio kapinėse vyko žuvusiųjų už Lietuvos laisvę pagerbimo ceremonija. Šalies regionų atstovai, bėgimo akcijos organizatoriai, svečiai ir Garbės sargybos kuopos kariai padėjo gėles ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų. Jau antri metai iš eilės oras ne tik kad nuotaikos negadino, bet buvo bėgimui idealus. Malonu, kad beveik kiekvienais metais su bagaslaviškiečių komanda bėgime dalyvauja ir buvę mokyklos mokiniai. Šiais metais pirmą kartą savo gyvenime devynių kilometrų distancija įveikė du penktokai – Paulius Vaicekauskas ir Nojus Dragūnas. Vaikinukams didelį įspūdį padarė karių bėgimas koja kojon ir garsios jų skanduotės. Stovint šalia gera širdžiai ir malonu akiai, kada apie du šimtai karių, išsirikiavusių kolona po keturis, drausmingai koja kojon su skanduote bėga gatve... Pasak kartu su kariais bėgusių mokinukų jie nė truputėlio nepavargo.
            Kartu su Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos komanda prie Antakalnio kapų atminčiai nusifotografavo ir kiekvienam asmeniškai sėkmės bėgime palinkėjo Lietuvos respublikos Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Vilniaus savivaldybės vicemeras Jonas Pinskus ir Širvintų savivaldybės Tarybos narė Živilė Pinskuvienė.
            Bėgime dalyvavo: Paulius Vaicekauskas, Nojus Dragūnas, Daniil Matvejev, Darija Maleckaitė, Evelina Piškinaitė, Akvilė Mugenytė, Ramunė Šalkauskaitė, Kotryna Kaminskaitė, Akvilė Maleckaitė, Donatas Kličius ir buvęs mokinys Rimvydas Lapėnas.
            Kiekvienais metais pagarbos bėgime dalyvauja vis daugiau dalyvių. Jeigu prieš tris metus bėgo 2485 dalyviai, užpernai – 3280, praėjusiais metais - 4200 dalyvių, šiais metais pasiektas eilinis rekordas – bėgime dalyvavo 4384 bėgikai. Daugelis jų bėgo nešini vėliavomis, pasipuošę Lietuvą simbolizuojančiais aksesuarais. Greta Lietuvos trispalvės plaikstėsi Latvijos ir Estijos vėliavos, - Vilniaus gatvėmis bėgo žmonės iš Latvijos, Estijos, Švedijos ir net kariai iš JAV. Gausiausias pajėgas – 961 dalyvį atsiuntė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos. Daugiausiai sportininkų atvyko iš „Focus” sporto klubo. Šio klubo atstovas pirmasis kirto bėgimo finišo liniją.
            Simboliniame bėgime dalyvavo ir Afganistane tarnaujantys Lietuvos kariai, kurie tokią pat distanciją įveikė savo tarnybos vietose. Pirmą kartą bene pusšimtis bėgikų tą dieną bėgo ir Belgijoje.
            Sausio 13-ąją žuvo Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Stasys Mačiulskas, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis ir Vytautas Vaitkus.

Remigijus Bonikatas

Bagaslaviškiečiai – „Protų mūšyje“

Gruodžio 13 d. dešimtyje Lietuvos miestų vienu metu 100 mokinių komandų rungėsi protų kovose. Sėkmingiausiai spalio pabaigoje euro testą sprendusių mokyklų auklėtiniai varžėsi dėl galimybės patekti į nacionalinį konkurso „Euro lyga“ finalą.

Šeštadienį, protų mūšio žaidime susigrūmė 500 mokinių. Žaidimo metu visų komandų penketukai mėgino įveikti penkis 10-ies klausimų apie eurą - su istorija, geografija, ekonomika, finansiniu raštingumu bei nenuspėjamomis įvairenybėmis susijusių klausimų - turus.

Vilniaus savivaldybėje vykusiame Vilniaus apaskrities protų mūšyje 10-12 klasių grupėje dalyvavo Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos komanda „Šeiniukai“. Euralygos kovoms bagaslaviškiečius rengė mokytoja Laimutė Kamienienė. Be bagaslaviškiečių toje grupėje varžėsi: Vilniaus Juventos gimnazija, Vilniaus Jaruzalės mokykla, Vilniaus jazuitų gimnazija ir Trakų r. Aukštadvario vidurinė mokykla. Komandoms per pusantros valandos reikėjo atsakyti į penkiasdešimt klausimų. Klausimai buvo sudėtingi ir reikalavo iš mokinių daug papildomų žinių. Susumavus penkių turų rezultatus paiškėjo, kad Bagaslaviškio „Šeiniukai“, surinkę 26,5 taško iškovojo III vietą. Keletu taškų už bagaslaviškiečius daugiau surinko Vilniaus jazuitų ir Juventos gimnazijų komandos. Teisę dalyvauti finale laimėjo Vilniaus jazuitų gimnazijos komanda.

Bagaslaviškio Igno Šeiniaus mokyklos komandos dalyviai J. Rakauskaitė, J. Rutkauskaitė, K. Kaminskaitė, A. Sapitavičius ir L. Stundys džiaugėsi, kad rengdamiesi varžyboms ir dalyvaudami jose įgijo daug žinių apie Eurą ir jo istoriją ir be nerimo pasitinka naująją Lietuvos valiutą.@ 2014 bagaslaviskis.lt

mokykla@bagaslaviskis.lt

Į viršų