Širvintų r. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla
Dešimtokai atsisveikino su mokykla

            Penktadienį Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinėje mokykloje dešimtokams nuskambėjo paskutinis skambutis šioje mokykloje. Šventėje apsilankiusi Vasara (mokytoja Roma), apsidžiaugusi, kad jos čia visi tikrų tikriausiai laukia, pasiliko Bagaslaviškyje ilgiems trims mėnesiams ir kartu su savo pagalbininku antroku Dominyku sutiko būti šventės vedančiąja.
             Šventėje dalyvavo gausus būrys tėvelių, bendruomenės narių, mokytojų, mokinių, tačiau tą dieną pagrindinis dėmesys krypo į dešimtokus. Dešimt metų bėgiota, verkta ir juoktasi, šimtai sąsiuvinių prirašyta ir knygų puslapių perskaityta... Su švente dešimtokus pasveikino mokyklos direktorius Pranas Kamienas ir auklėtoja Rasa Skirkevičienė. Šiais metais pagrindinio ugdymo programą sėkmingai baigė 11 dešimtokų, - jiems buvo įteikti pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai.
             Pradinio mokslo baigimo pažymėjimai buvo įteikti būsimiesiems penktokams, pagrindinio išsilavinimo pirmosios pakopos baigimo pažymėjimus gavo aštuntokai. Pagyrimo raštai buvo įteikti rajoninių olimpiadų nugalėtojams ir prizininkams, puikiai besimokantiesiems mokiniams, šauniems sportininkams ir visuomenininkams. Padėka už puikius sūnaus Andriaus pasiekimus, garsinant mokyklos ir Širvintų rajono vardą buvo įteikta Birutei ir Jonui Sapitavičiams. Padėkos už savo vaikų pasiekimus taip pat įteiktos Daivai Aukštakojienei, Sigitui Kaminskui, Danutei Pukanasienei, Danguolei ir Juliui Stundžiams, Jūratei ir Dainiui Piškinams, Daivai ir Andrejui Matvejevams, Andželai ir Gintarui Dragūnams, Kristinai ir Tadui Barkauskams, Živilei Tarvydienei. Padėka įteikta mokyklos rėmėjams Teresei ir Ramučiui Krasauskams.
             Mokytoja Roma Vareikienė padėkojo dešimtokams šeiniūniečiams, aktyviai dalyvavusiems klubo veikloje, o mokytojas Kazys Petreikis paskutinį kartą sugrojo su dešimtokais - liaudiškos muzikos kapelistais, kurie savo muzikos instrumentus perleido penktokėliams, nepabijojusiems čia pat scenoje pademonstruoti savo sugebėjimus.
             Mokyklą paliekantiems dešimtokams skambėjo dainos, posmai, skiriamos gėlės, dovanos ir išmintingi patarimai bei palinkėjimai. Tą dieną atsiskleidė daug naujų talentų... Po koncerto visi susirinkusieji galėjo pabendrauti prie bendro vaišių stalo.

Remigijus Bonikatas

Nuotraukos Evelinos Piškinaitės ir Remigijaus Bonikato

Kūrybinės dirbtuvės „Pažadink kūrėją savyje“

           Labai svarbu, kad jauni žmonės mylėtų savo gimtinę ir kuo daugiau žinotų apie įžymius savo krašto žmones, apie jų nuveiktus darbus, kad ir patys būtų kūrybingi ir aktyvūs.
            Gegužės 19 dieną Širvintų r. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinėje mokykloje vyko rašytojo, diplomato Igno Jurkūno-Šeiniaus 127-ųjų gimimo metinių minėjimas. Šiemet rajono bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti kūrybinių dirbtuvių „Pažadink kūrėją savyje“ veiklose.
            Mokinius, atvykusius iš Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, Širvintų r. Barskūnų pagrindinės mokyklos, Širvintų r. Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro, Širvintų rajono Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos, Širvintų r. Gelvonų vidurinės mokyklos, smagia muzika sveikino kapela „Šeiniukai“, vadovaujama mokytojo K. Petreikio. Renginio dalyviai galėjo pasirinkti veiklas. Kūrybinio rašymo grupei vadovavo literatūros kritikas, rašytojas Saulius Vasiliauskas, su televizijos „virtuve“ supažindino televizijos žurnalistė Rasa Kazlaitė.
            Kūrybinio rašymo dirbtuvių vadovas rašytojas S. Vasiliauskas su mokiniais diskutavo apie tai, kas yra kūryba, kūrybiškumas, kalba, literatūra, rašytojas, koks yra terapinis rašymo poveikis, kaip išvengti klišių ir atrasti autentišką stilių. Antroji susitikimo dalis buvo praktinė: mokiniai kūrė esė apie objektą, esantį dėžutės viduje. Paskui susėdę ant žolės skaitė parašytus tekstus.
            Televizijos žurnalistė Rasa Kazlaitė mokiniams pasakojo apie laidų kūrimo specifiką, rodė filmuotą medžiagą, diskutavo apie televizijos poveikį žmogaus gyvenimui, apie kultūros laidas, kurių mokiniai pasigenda. Šios grupės dalyviai buvo labai smalsūs ir pateikė daug klausimų: vienus domino televizijos žurnalisto darbas, kitus – laidų kūrimo techninės galimybės. Kai kurie mokiniai norėjo asmeniškai pasikalbėti apie jiems rūpimus dalykus.
            Dėkojame kūrybinių dirbtuvių veiklų vedėjams – televizijos žurnalistei Rasai Kazlaitei ir rašytojui Sauliui Vasiliauskui – už nekasdieniškas pamokas, už kūrybiškumo pažadinimą, už gebėjimą maloniai bendraujant dalintis turima patirtimi.

Širvintų r. Švietimo centro metodininkė: Roma Vareikienė

Nuotraukos Rasos Skirkevičienės

Tryliktasis estafetinis bėgimas aplink Gelvanės ežerą

            Kiekvienais metais pavasarį vyksta jau tradiciniu tapęs estafetinis bėgimas aplink gimtąjį Igno Šeiniaus Gelvanės ežerą. 2003 metais prasidėjęs, šiemet jau 13-asis bėgimas buvo skirtas 127-osioms rašytojo gimimo metinėms pažymėti. Prieš 27 metus, minint Igno Šeiniaus šimtąsias gimimo metines, rašytojo gimtosios sodybos vietoje buvo pastatytas ąžuolinis stogastulpis Ignui Šeiniui (skulptorius Ipolitas Užkurnys) su rašytoją vaizduojančia statula. Nuo šios vietos kiekvienais metais ir prasideda estafetinis bėgimas. Jau trečius metus bėgimo varžybos buvo suskirstytos į tris dalis: estafetinis 2000 metrų ir estafetinis 7000 metrų bei individualus 7000 metrų bėgimai.
            Abiejuose estafetiniuose bėgimuose dalyvavo po tris komandas. „Mažiukų“ grupėje (2000 metrų) varžėsi: Čiobiškio, Bagaslaviškio Igno Šeiniaus ir Barskūnų pagrindinės mokyklos. Pirmi finišavo Bagaslaviškio Igno Šeiniaus bėgikai: Mugenytė Akvilė, Urbonavičiūtė Karolina, Maleckaitė Akvilė, Kavaliukaitė Agnė, Matvejev Daniil, Dūda Lukas, Grigorjev Gabriel ir Sapitavičius Andrius Tamašauskas (komandos vadovė Diana Bakšanskienė). Nugalėtojų laikas – 6,42 min. Antri atbėgo čiobiškiečiai (komandos vadovė Jūratė Niekienė) – 6,57 min, vos sekunde nuo jų atsiliko barskūniškiai (komandos vadovė Julita Meškutavičiūtė) – 6,58 min.
            Vyresniųjų mokinių estafetė tęsėsi aplink visą Gelvanės ežerą. Mokinių amžius buvo neribojamas. Praėjusiais metais nugalėtojais tapę Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos bėgikai pereinamąją taurę iškovojo trečią kartą iš eilės, todėl pagal varžybų taisykles taurė nugalėtojams atiteko visiems laikams. Taigi, 13-ame estafetiniame bėgime buvo kovojama dėl naujai įsteigtos pereinamosios taurės, kuri šiais metais atiteko Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos bėgikams (komandos vadovas Raimundas Petrokas). Nugalėtojų laikas – 22,19 min. Praėjusiais metais musninkiečiai distanciją buvo įveikę per 23,27 min. Antri liko širvintiškiai (komandos vadovė Irena Žarnauskienė) – 22,26 min. (pernai – 22,23 min), treti – gelvoniškiai (komandos vadovas Žilvinas Žygė) – 24,44 min. (pernai - 24,58 min.). Nors bėgimui oras buvo labai palankus, tačiau trasos rekordo (21,50 min.), pasiekto prieš porą metų, pagerinti nepavyko.
            Patys ištvermingiausi ir drąsiausi savo jėgas išmėgino 7 kilometrų ilgio trasoje. Įdomu, kad tryliktajame bėgime panoro dalyvauti trylika bėgikų... Trečiojo individualaus 7 kilometrų bėgimo aplink Gelvanės ežerą nugalėtoju vaikinų tarpe tapo Ernestas Lelis iš Barskūnų pagrindinės mokyklos, nepalikęs jokių šansų vyresniems varžovams. Ernesto laikas – 27, 48 min. vos šešiomis sekundėmis prastesnis už prieš porą metų Roko Vasiukevičiaus iš Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos pasiektą rezultatą. Antras atbėgo Laurynas Liuiza iš Gelvonų vidurinės mokyklos – 30,03 min., trečias – Vladimiras Besonovas iš Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos – 31,50 min.
            Mergaičių tarpe nugalėjo Eglė Matulytė iš Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos – 36,12 min., žymiai pagerinusi trasos rekordą, kurį praėjusiais metais buvo pasiekusi Daina Balsevičiūtė – 37,31 min. Antroji vieta atiteko komandos draugei Gabrielei Arlauskaitei – 36,58. Trečioji vieta liko laisva, - daugiau merginų 7 kilometrų distancijos neįveikė.
            Varžybų uždarymo metu nugalėtojus sveikino ir Širvintų rajono savivaldybės prizus įteikė Širvintų rajono savivaldybės mero padėjėja Janina Greiciūnaitė. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos direktorius Pranas Kamienas komandoms ir atskiriems bėgikams prizininkams įteikė taures ir diplomus. Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo laikinai einanti Širvintų sporto mokyklos direktoriaus pareigas Alina Zapolskienė ir pavaduotojas mokymo reikalams Algimantas Kmitas. Mokytojas Gediminas Žilinskas komandų atstovams ir svečiams patikėjo taikos ir meilės simbolį - balandžius, kuriuos visi sutartinai paleido į viršų.

Remigijus Bonikatas

Saugaus eismo pareigūnai su pagalbininku Amsiu aplankė mažuosius mokinukus

            2015 m. rugsėjo 10d. saulėtas rytas Širvintų rajono Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinėje mokykloje buvo neįprastai netikėtas. Per ilgąją pertrauką ikimokyklinio, piešmokyklinio amžiaus grupių ir pradinių klasių mokinukus, bei jų mokytojas Irmą Stanionienę, Nijolę Buinickienę ir Jolantą Urbanavičienę nustebino pasitikęs, atvykęs į svečius pats policijos pagalbininkas įspūdingo dydžio linksmuolis šuo Amsius, kurį vaikai yra matę tik mokomuosiuose svetainės http://www.policija.lt/animacija animaciniuose filmukuose civilinės saugos užsiėmimų metu.
            Visų vaikų džiaugsmą Amsių į mokyklą atlydėjo Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistės Ginta Čepienė ir Erika Sirnickaitė. Specialistėms talkino ir apylinkės inspektoriai, ir Kelių policijos pareigūnai. Komandos misija buvo: aptarti moksleivių saugų eismą keliuose į mokyklą. Vaikai su svečiais diskutavo apie kelią „Mokykla- namai- mokykla“, atšvaitų užsidėjimo būdus, jų prasmę, būtinybę, elgesį vykstant autobusu ir automobiliu.
            Didžiausias dėmesys buvo skirtas nulinukams ir pirmokams, juk jie pradeda savarankišką kelionę , todėl itin svarbu suteikti jiems kuo daugiau žinių, patarti, pamokyti, priminti. Pareigūnės kalbėjo apie tai, kaip saugiai pereiti gatvę, kaip elgtis mokykliniame autobuse, mokyklos teritorijoje ir už jos ribų, kodėl, kur ir kaip svarbu prisisegti saugos diržus ir atšvaitą, kam jes reikalingi, kaip elgtis įlipant, išlipus iš transporto priemonės, kam reikalingos automobilinės kėdutės.
            Nulinukams ir pirmokams tai vienas iš pirmųjų susitikimų su policijos pareigūnais, todėl jiems buvo įdomu ne tik pamokymai, patarimai apie saugų eismą, jie domėjosi ir apie tai kokia yra pareigūnų darbo diena, kiek Amsiui metų. Du moksleiviai svajojo tapti pareigūnais ateityje.
            Pradžioje nedrąsūs nulinukai atsargiai spaudę leteną nepažįstamam Amsiui, po susitikimo papasakojo daug svarbių įspūdžių ir drąsių minčių. Keletą iš jų užrašė mokytoja Nijolė
            Pavelas: „ Be reikalo neis į kelią, o einant neišdykaus.“
            Rugilė: „Autobuse sėdės ramiai, užleis vyresniuosius.“
            Roberta: „Su dviratuku važinės tik kiemelyje, nes mažiem gatvėje važiuoti dviratuku nevalia. Be to neturi šalmo. Ant kuprinės, rankos riešo, ar kojos dėvės atšvaitą.“
            Karolina: „Einant per gatvę visi privalo nusiimti ausines ir kapišonus, kad girdėtų visus garsus ir aplink viską gerai matytų.“
            Ernesta: „Neis per gatvę , kol neapsidairys į kairę ir į dešinę, neįsiklausys ar neatvažiuoja mašinos. Labai džiugu buvo nusifotografuoti su Amsiu. Ir šiaip buvo labai smagu.“

Mokytoja Jolanta Urbanavičienė 2015- 09- 14

Mokslo ir žinių diena Bagaslaviškyje

            Rugsėjo pirmoji… Kaip ir visoje Lietuvoje Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinėje mokyklojetą dieną vyko graži šeimos ir mokyklos šventė. Pirmokų rankose suspausti gėlių žiedai, nerimastingos jų akys, jaudulys ir įsikibimas dešimtokui į ranką, nedrąsus susipažinimas su pirmąja savo mokytoja, pirmieji žingsniai mokyklinio suolo link. Stoviniuojantys vyresnėlių būreliai, stiprūs rankų paspaudimai ir vasaros nuotykių aptarimai su šalia stovinčiais klasės draugais. Tėvų akys, su jauduliu palydinčios savo atžalas mokyklos link. Rugsėjo pirmoji – labai svarbi data kiekvieno žmogaus gyvenime. Tai toks įvykis, kurį vieni atsimena su jauduliu, kiti su džiaugsmu, treti nenori nė prisiminti.
            Tradiciškai originaliai renginį vedė dešimtokai, kurių šiais metais – vienuolika. Mokyklos direktorius Pranas Kamienas pirmokams įteikė pasus. Buvo perskaitytas raštas, kuriame Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė mokytojams palinkėjo kūrybiškumo, išminties ir kantrybės, tėvams – nuolat būti šalia, domėtis ir žinoti, kuo gyvena jų vaikai ir mokykla, kurioje jie mokosi, mokiniams – pažinimo džiaugsmo, noro mokytis bei kurti, pagarbos savo draugams, mokytojams, tėvams ir gimtajam kraštui. Švietimo centro vardu su Mokslo ir žinių diena pasveikino Roma Vareikienė. Baigiantis šventei visų džiaugsmui pradėjo lyti ilgai lauktas lietutis, kuris paragino šventės dalyvius paskubėti į klases.

Remigijus Bonikatas@ 2014 bagaslaviskis.lt

mokykla@bagaslaviskis.lt

Į viršų